Hopp til hovedinnhold
magnifying-glassSøk

Fysisk samling i Prosessledernettverket

Om programmet

Vi i Lent ønsker å invitere alle medlemmer i Prosessledernettverket til en fysisk samling i Oslo + Kjenner du en eller flere som tok Prosesslederstudiet for en stund siden, men ikke har kommet helt i gang med praksisen? Denne samlingen er også for dem!
Spre ordet i din prosesslederkrets, alle som har deltatt på Prosesslederstudiet i regi av Lent er hjertelige velkomne.

Fokusspørsmålet denne dagen er "Hvordan kan MOT bli min superkraft, slik at prosessene jeg leder gjør oss enda bedre sammen og vi skaper resultater som forbløffer oss?"

Vi i Lent håper du vil være med oss å utforske dette spørsmålet nærmere.

Pris
2500,- per deltaker
Tid: 08.30 - 16.00
Dato: 16. januar 2025Sted: Oslo

Program for dagen (tre bolker)

Bolk 1: Frokostseminar (08:30 - 10:00)

Hvordan bygge gode relasjoner slik at også resultatene blir bra?

PS! Det er fullt mulig å kun delta på dette frokostseminaret. Da er prisen 300,- per deltaker.

Bolk 2 : Velkommen "hjem" til Lent (10:30 - 15:30)

Denne bolken består av en fellesøkt og to parallelsesjoner

  • Fellesøkt: Mot som superkraft, praksiseksempler fra hverdagen
  • Parallelssesjon A: Bedre sammen i praksis
    - Hvem er jeg i møte med de andre?
    - respons, hvordan gi og få tilbakemeldinger
  • Parallelssesjon B: Læringsverksted - dette har vært hjelpsomt for meg

Bolk 3: Mellomrom - den gode samtalen (15:30 - 16:00)

Den gode samtalen. Hvilke temaer er viktige for meg?

Ønsker du å bli sertifisert prosessleder av Lent?

Ønsker du enda mer prosessledertrening og bli sertifisert prosessleder av Lent? Prosesslederstudiet 2 er et videre læringsløp for deg som allerede har gjennomført Prosesslederstudiet. Her får mulighet til å fordype deg enda mer i faget prosessledelse, få enda mer prosessledertrening og bli sertifisert prosessleder av Lent. Fordypning og sertifisering i styrkebasert prosessledelse. Kun 1-2 programmer per år.

Har du ikke gjennomført Prosesslederstudiet enda?

Kurs i prosessledelse - et læringsløp over tre samlinger (2+2+2 dager) som er utviklet for å styrke din kompetanse i å tilrettelegge og lede gode prosesser, prosjekter og samskapende møter. Lær mer om: Hva er styrkebasert prosessledelse og i hvilke sammenhenger er prosessledelse særlig anvendbart og nyttig for å drive endring, utvikling og innovasjon. Metoder og verktøy for å lede deltakende og involverende prosesser. Hvordan identifisere, planlegge og lede prosesser og samskapende møter i prosjekt-, endrings- og utviklingsarbeid. Bli mer bevisst på egne ferdigheter, styrker og utviklingspotensial som leder.