Hopp til hovedinnhold
magnifying-glassSøk
arrow-leftProsesslederstudiet 2 - Sertifisering

Prosesslederstudiet 2 i Trøndelag - 2025

Prosesslederstudiet 2 er et tidsfleksibelt og praksisnært læringsløp som går fra august til juni. Vi møtes cirka en gang i måneden for faglig input og erfaringsutveksling. Etter endt program kan du bli sertifisert prosessleder av Lent.

Alle som har fullført Prosesslederstudiet er kvalifisert til å delta.

Prosesslederstudiet 2 er for dem som ønsker å fordype seg i prosessledelsesfaget og trene på prosesslederrollen, reflektere over sin egen praksis og få tilbakemeldinger fra andre deltakere underveis. Målgruppen er ledere, prosjektledere, rådgivere og andre interne utviklingsaktører som trenger kompetanse i å tilrettelegge og lede gode prosesser og samskapende møter.

Likt som på Prosesslederstudiet er også dette et veldig praktisk rettet program som du knytter til egen arbeidshverdag. Det er da lagt opp til at du tar med deg og vil jobbe med eget case gjennom hele læringsløpet.

Perioden mellom samlingene er som vanlig utprøving i egen organisasjon og veiledning i grupper med fokus på at den enkelte skal lykkes med sine hverdagsoppdrag.

I tillegg får du inkludert ett års medlemskap i Lents Prosessledernettverk og kan følge både samlinger der og benytte deg av alt innhold som ligger på kursplattformen.

warningKurset er fullt.
Pris
38 900,-

Programforløp

Oppstart (09-11)

map-pinDigitalt

Samling 1

map-pinTrondheim

Samling 2 (09-12)

map-pinDigitalt

Samling 3

map-pinDigitalt

Samling 4

map-pinDigitalt

Samling 5

map-pinTrondheim

Avslutning / Sertifisering

map-pinDigitalt

warning

Kurset er fullt

Prosesslederstudiet 2 i Trøndelag - 2025

calendar

Relaterte sitater

Prosesslederstudiet har gitt meg flere verktøy jeg umiddelbart har tatt i bruk i min rolle som lederutvikler og internkonsulent.
Tone Aarum SæterJerbanedirektoratet
Prosessledelse er ingen spøk. LENT klarer gjennom sitt styrkebaserte prosesslederkurs å sette et positivt og humørfylt fokus på hvordan skape verdi gjennom god ledelse av prosesser. I mitt virke som rådgiver og prosjektleder er det alltid viktig å skape en god prestasjonsgruppe som jobber mot felles mål. Prosesslederstudiet til LENT gav meg ny innsikt i konkrete verktøy og helhetlig tilnærming til gjennomføring av store og små prosesser. Kurset anbefales spesielt for prosjektledere som ønsker mer i verktøykassen enn tradisjonelle verktøy og rammeverk for prosjektledelse og prosjektstyring.
Wiggo Finnset
Etter endt kurs opplever jeg at jeg får deltakerne mer aktive og at de kommer ut fra møter med noe konkret.
- Tidligere deltaker